• Koncoročný výlet piatakov v Topoľčiankach

• Tento školský rok sme sa spolu s piatakmi rozhodli navštíviť obec Topoľčianky. Naše kroky ako prvé viedli do kaštieľa, kde sme mali možnosť obdivovať štyristoročnú históriu slávnych rodov, ktoré kaštieľ postavili a zariadili. Následne sme sa presunuli do národného žrebčína, kde je 55 šľachtených koní piatich plemien. Prezreli sme si stajne, videli sme slávne lipicany, aj koňa kráľovnej Alžbety Maestosa, ktorého dostala ako dar pri navštívení Slovenska v roku 2008. V priebehu prehliadky zamestnanci cvičili kone do záprahu voza. Ďalšia zastávka viedla do parku, kde boli jazierka, na ktorých plávali kačky a trávnaté plochy s pávmi. Výlet sme zakončili návštevou zmrzliny, ktorá deťom veľmi chutila.

Mgr. I. Pavlatovská (triedna učiteľka V.A)
              [26. jún 2023 ]

• Gymnastický parkúr

•  tomto školskom roku sa naša škola prvýkrát zapojila do súťaže Gymnastický parkúr. Získali sme postup na Majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa konali v Šamoríne. Súťaž bola určená pre žiakov 5.-7. ročníka. Našu školu reprezentovali L. Székelyová, L. Murcinová a F. Šemelák. Museli zdolať rôzne prekážky, steny a bradlá, pričom využili širokú škálu techník. Súťaž trvala dva dni, počas ktorých bol zabezpečený bohatý program, množstvo športov, stretnutie s reprezentantmi vo futbale Slovenskej republiky A a U21. Aj keď žiaci nezískali žiadny cenný kov, odchádzali s množstvom zážitkov. Zúčastneným gratulujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a mesta Vráble. Veríme, že v budúcom školskom roku prekonajú svoje tohtoročné rekordy.

Mgr. Jana Sádovská
              [jún 2023]

• Úspešná riešiteľka v celoštátnom kole Biologickej olympiády

• L. Krajčovičová (IX.A) sa zúčastnila celoštátneho kola 57. ročníka Biologickej olympiády v kategórii E, odbornosť Botanika v Tatranskej Lomnici. Zúročila hodiny príprav a stala sa úspešnou riešiteľkou. Z celkového počtu 300 bodov získala 269,5 bodov. Srdečne blahoželáme!

PaedDr. L. Krajčovičová (vyučujúca biológie)
              [16. - 17. jún 2023]

• Volejbalový zápas s pedagógmi

• Žiaci volejbalového krúžku odohrali volejbalový zápas s učiteľmi v miešaných družstvách. Zápas bol odmenou za ich celoročnú snahu a odhodlanie naučiť sa hrať volejbal. Všetci odohrali príjemný zápas s peknými výmenami. Pre dievčatá bolo poctou zahrať si s učiteľmi a povzbudilo ich to do ďalšieho napredovania. Ďakujeme Mestu Vráble za finančnú podporu tohto krúžku.

Mgr. E. Hallerová (vedúca volejbalového krúžku)
              [2. jún 2023]

• Deň detí na Starom ihrisku

• V sobotu sa aj naša škola zúčastnila Medzinárodného dňa detí s ekoaktivitami na Starom ihrisku, ktoré organizovalo mesto Vráble. Naši žiaci prezentovali výrobky z odpadového materiálu, solárny mlyn, modely žiab, ktoré premieňali solárnu energiu z dopadajúcich slnečných lúčov na elektrickú. Deťom predvádzali aktivity s triedením odpadu a hrali sa s nimi rôzne ekohry. Naším mottom bolo „Predtým ako vytriediš, sa zahraj“. Aj takýmto spôsobom sme oslávili a spríjemnili deťom ich krásny sviatok.

PaedDr. L. Krajčovičová
              [3. jún 2023]

• Otvorenie časovej schránky

• V júni 2019 si žiaci vtedajšej V.B vyrobili jednoduchú časovú schránku. Každý žiak si na papier obkreslil svoju ruku, napísal zoznam svojich obľúbených vecí, zvierat, hudobných skupín, niektorí aj zoznam kamarátov. Niekoľko žiakov si tiež napísalo odkaz pre svoje budúce JA alebo radu do života. Všetky odkazy boli starostlivo zabalené do krabice, ktorá bola zapečatená a štyri roky odložená na bezpečnom mieste. 1. júna si deviataci otvorili časovú schránku a prečítali svoje milé, prekvapivé i zábavné odkazy z minulosti.

Mgr. E. Foltánová (triedna učiteľka IX.B)
              [1. jún 2023]

• Deviataci na Duchonke

• Žiaci IX.B triedy absolvovali svoj posledný školský výlet. Po náročnom období testovania a prijímacích pohovorov sa vybrali oddýchnuť si do okolia jazera Duchonka. Tam si užívali prírodné prostredie, venovali sa športovým aktivitám a hrám. Jedno dopoludnie vyplnili turistickou vychádzkou na Topoľčiansky hrad, odkiaľ sa im naskytli krásne výhľady do celého okolia. Pre žiakov bol výlet príjemným osviežením školských dní, príležitosťou spoločne sa zahrať a relaxovať, ale i spoznať nové miesta.

Mgr. E. Foltánová (triedna učiteľka IX.B)
              [29. – 31. máj 2023]

• Súťaž mladých záhradkárov

• Jedenásti naši záhradkári po školskom kole postúpili do okresného kola súťaže Mladý záhradkár. Vedomosti a zručnosti získavali z dvoch lexikónov, a tak sa naučili záhradkárčiť. V Nitre ich čakali dve súťažné kolá : test a poznávanie rastlín. A hoci K. Ivanová z plného počtu bodov stratila len 6 bodov, nepostúpila. Veríme, že naši mladí záhradkári, svoje vedomosti a zručnosti využijú v našej záhradke v Malom princovi.

Mgr. I. Pavlatovská (učiteľka biológie)
              [31. máj 2023]

• Šiestaci vytvárali vzorkovníky semien

• Žiaci VI.B nazbierali rôzne vzorky semien a vytvorili vzorkovníky. Na biológii sa učili o stavbe tela kvitnúcich rastlín a svoje vedomosti využili v praxi. Takto pripravený botanický materiál identifikovali pomocou atlasov, encyklopédií a internetu na slovenské a vedecké názvy rastlín. Rastlinným zbierkam vytvorili pekné obaly. Veríme, že pribudnú do ich zbierok aj ďalšie zaujímavé vzorky semien.